Książki dla fanów i fanek LEGO - idealne dla początkujących czytelniczek i czytelników

Gdy opowiadam wspieraniu dzieci na początkowym etapie ich samodzielnego działania, kiedy dopiero doskonalą tę sztukę, zawsze podkreślam, że kluczem do sukcesu jest podążanie za dzieckiem i jego zainteresowaniami. To czas, w którym należy zaufać dzieciom i pozwalać im czytać to, na co mają ochotę. Ewentualnie podsuwać im książki, o których wiemy, że z dużym prawdopodobieństwem im się spodobają.

Dlaczego to takie ważne? Po pierwsze, na początku czytanie wcale nie jest proste i trzeba dobrej motywacji, żeby pokonać obawę przed porażką. Po drugie, z badań „Reading for change” prowadzonych dziesięć lat temu przez PISA OECD, które zrobiły na mnie wielkie wrażenie wynika, że dzieci, które lubią czytać i traktują czytanie, jako przyjemność i rozrywkę lepiej radzą sobie z nauką niż ich rówieśnicy i rówieśniczki, którzy nie przepadają za czytaniem! Żyjemy w czasach, w których każde dziecko wcześniej lub później czytać się nauczy, do nas należy zadbanie o to, żeby czytanie dobrze im się kojarzyło.

Jeśli Wasze dzieci, tak jak moje uwielbiają klocki LEGO i filmy animowane, w których bohaterami i bohaterkami są ludziki LEGO, podsuńcie im książki nawiązujące do tych pasji.

W ofercie wydawnictwa AMEET znajdzie propozycje dla początkujących czytelników i czytelniczek, a także dla dzieci, które doskonalą umiejętność czytania. Próbowałam choć na chwilę ukryć te książki przed moimi legofanami, ale wypatrzyli je bezbłędnie i porwali do czytania.

Książki LEGO dla pięciolatka i sześciolatka

Książki LEGO

Kiedy dziecko umie już składać słowa i zaczyna czytać, warto szukać książek, które będą dla niego przyjazne, nie będą utrudniać czytania. Czcionka powinna być duża, odstępy między liniami spore. Tekstu na stronie nie może być zbyt dużo. W tym czasie kolorowe ilustracje pełnią nadal ważną rolę. Nie tylko uatrakcyjniają książkę, ale również pomagają zrozumieć czytany tekst.

Te warunki spełniają trzy niewielkie książeczki LEGO opisujące zupełnie nowe przygody filmowych bohaterów i bohaterek przeznaczone dla początkujących czytelniczek i czytelników. To:

Ninjago. Legenda o Jayu - niebieski Ninja trafia do świata gry Prime Empire, w którym, jak się szybko okazuje, nie może korzystać ze swoich magicznych mocy. Czy bez mocy Spinjitzu i bez wsparcia przyjaciół z drużyny ninja uda mu się pomóc grupie rebeliantów walczących z groźnymi Czerwonymi Kaskami?

Książki LEGO

Książki LEGO

LEGO City. Najwspanialsze urodziny - Harl Hubbs, złota rączka świata LEGO ma urodziny i z tej okazji chce pomóc tak wielu mieszkańcom i mieszkankom miasta, ilu zdoła. (prawda, że świetny przykład dla dzieci? ;) ) Problem w tym, że Harl działa zanim pomyśli i wynikają z tego zabawne sytuacje. Zabawne dla czytelników i czytelniczek, ale niekoniecznie dla samego bohatera. Czy uda się uratować urodziny?

Książki LEGO

Książki LEGO

LEGO Jurassic World. Park pełen kłopotów - Hudson Harper, wielki fan parku dinozaurów wpada w tarapaty. Testując interaktywny przewodnik dla turystów niechcący otwiera zagrodę tyranozaura, niszczy ogrodzenie wybiegu brachiozaurów. W parku Jurrasic World panuje chaos a jego twórca nawet nie zdaje sobie sprawy z tego, co zrobił. To zabawna opowieść, która pokazuje dzieciom, że bezustanne patrzenie się w ekran nie jest najlepszym pomysłem. Niesie też przesłanie bliskie memu sercu – „najważniejsze jest masło” ;)

Książki LEGO

Książki LEGO

Na końcu każdej książeczki dzieci znajdą dyplom do wypełnienia, słowniczek i pytania, dzięki którym sprawdzą czy dobrze zrozumiały i zapamiętały tekst.

Książki LEGO

Pamiętajcie, że czas, w którym dziecko będzie zainteresowane samodzielnym czytaniem i gotowe na nie, może być bardzo różny. Część dzieci nauczy się płynnie czytać dopiero w pierwszej klasie. Inne w wieku pięciu, sześciu lat, ale są i takie, które zaczynają przed piątymi urodzinami. I wszystkie te sytuacje są normalne!

Książki LEGO

Książki LEGO dla dzieci w wieku wczesnoszkolnym

Kiedy dzieci już lepiej radzą sobie z czytaniem, możecie spokojnie podsunąć im książki, w których znajdą więcej tekstu.

Może to być na przykład zbiór opowiadań LEGO Jurassic World. Operacja „Przetrwanie”. To 3 nieznane przygody pracowników dinozaurowego parku rozrywki, którzy na co dzień dbają o bezpieczeństwo turystów. Zaletą tych historii jest dynamiczna akcja i humor. Przy okazji przemycono tu dużo faktów naukowych. Dzieci dowiedzą się, jak szybkie są stegozaury i że pterozaury nie były dinozaurami. Książka spodoba się dzieciom w wieku 7-8 lat.

Książki LEGO

Książki LEGO

9 niepublikowanych wcześniej historii znajdą również miłośnicy i miłośnicy i miłośnicy drużyny ninja. Przygody w krainie Ninjago. Jest tu wirtualna rzeczywistość, są zębate rośliny i strzelające piorunami potwory. Książka podzielona jest na trzy części, w każdej z nich opisane są przygody w innej krainie: w świecie gry i na dwóch różnych tajemniczych wyspach. Bywa nieco strasznie, ale jak zawsze w krainie Ninjago wszystko dobrze się kończy!

Książki LEGO

Książki LEGO

Książki LEGO

Ninjago dla nastolatków

Z Ninjago nie wyrasta się jednak przez długi czas. W końcu bardziej skomplikowane zestawy LEGO dla osób kochających to uniwersum bywają przeznaczone dla dzieci w wieku 9-12 a nawet 14 lat!

Książki LEGO

Z myślą o czytelnikach i czytelniczkach w starszych klasach podstawówki powstała powieść Klątwa Kociego Oka. Spinjitzu brothers. To historia młodości Mistrza Wu i Lorda Garmadona. Kilka lat wcześniej ojciec wojowników stracił do nich zaufanie. Bracia mają szansę się zrehabilitować. Wyruszają w podróż w poszukiwaniu wyjątkowego ziela. Czy udowodnią, że potrafią słuchać ojca? I jaką rolę w ich wędrówce odegra kobieta o kociej głowie?

Książki LEGO

Książki LEGO

Ta książka jest nadal bogato ilustrowana, są to już jednak czarnobiałe ilustracje w nieco komiksowym stylu. Fani i fanki znajdą tu mnóstwo smaczków.

Ninjago. Księga Żywiołów – propozycja na prezent dla prawdziwych fanów i fanek LEGO

Książki LEGO

Mawiamy, że nie powinniśmy oceniać książki po okładce. Ta złota okładka książki Ninjago. Księga Żywiołów jest jednak na tyle atrakcyjna i intrygująca, że obaj moi synowie bezbłędnie sięgnęli po nią w pierwszej kolejności. Świat Ninjago to świat żyłowiołów, a ta książka zbiera wszystkie informacje o mniej i bardziej znanych Mistrzach i Mistrzyniach Żywiołów, ich mocach i umiejętnościach. Bogato ilustrowany leksykon zawiera mnóstwo ciekawostek, biografie bohaterów i bohaterek, historie z przeszłości i cytaty.

Książki LEGO

Książki LEGO

Książki LEGO

Partnerem wpisu jest wydawnictwo AMEET

Kategorie/wiek: 6-8 8+ młodzieżowe


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek