Kolorowe ptaki - recenzja książki dla dzieci Urszuli Dudziak

Kolorowe ptaki - recenzja książki dla dzieci Urszuli Dudziak

Czy Wasze dzieci marzą o tym, żeby zostać współautor(k)ami książek? Teraz mogą! I to w towarzystwie samej Urszuli Dudziak!

A może po prostu lubią kolorowanki i książki aktywnościowe? Ta książka jest też dla nich! Kolorowe ptaki Uli Dudziak, które właśnie ukazały się nakładem Wydawnictwa smartbooks to dwa wierszowane opowiadania z morałem. Ich bohaterami są ptaki. W pierwszym jest to wróbel zakochany w róży, w drugim cała zgraja, zamieszkująca rękawy i kieszenie… stracha na wróble.

Były tak sroki, co kradły chętnie, młody skowronek, co śpiewał smętnie, wróbel, co twierdził, że jest orłem górskim, i sowa z referatem o szlaku mazurskim.

Kolorowe ptaki Urszula Dudziak recenzja

Bohater pierwszego opowiadania, nieszczęśliwie zakochany, mimo, że w ostrych słowach został odrzucony, wręcz wyśmiany przez wybrankę pomaga ukochanej róży, gdy zbliżają się mroźne dni. Czy na wiosnę będzie mógł liczyć na jej przychylność? Zakończenie może Was zaskoczyć! Przyznaję, że sama spodziewałam się innego. Jednak w zaskakującym i nieoczekiwanym finale tkwi cała siła tego opowiadania, które z pewnością dostarczy Wam tematów do rozmów z dziećmi.

Opowieść o strachu na wróble, który nie zamierza przepędzać ptaków, więc w efekcie staje się dla nich domem i przyjacielem to historia o tym, że warto być sobą, ale też opowiadanie o stracie.

Kolorowe ptaki Urszula Dudziak recenzja

Tym, co wyróżnia książkę są ilustracje Wita Konopackiego. Ilustracje, które są… niedokończone! To zadanie dla małych czytelniczek i czytelników. Kredki, flamastry, farby w dłoń! Dzięki temu, że każdy egzemplarz książki będzie wyjątkowy.

Kolorowe ptaki Urszula Dudziak recenzja

Na dzieci czekają tu nie tylko kolorowanki, ale też ćwiczenia z rysowania po śladzie i gra planszowa, którą również trzeba dokończyć i sporo przestrzeni na dodatnie do rysunków własnych elementów. Oczywiście jest miejsce na wpisanie imienia trzeciego autora lub autorki książki.

Kolorowe ptaki Urszula Dudziak recenzja