Kolorowa podróż do świata małp

Kolorowa podróż do świata małp

Moje dzieci są fanami małp. Iwo często powraca do „Dzielnej małpki” Marty Altés i przeanalizował już dokładnie każdą ilustrację. Rocznego Olafa nie mogliśmy oderwać od płotu, kiedy pierwszy raz zobaczył w zoo goryla ;) a teraz nie mogę go oderwać od nowej książki Asi Gwis, którą właśnie wydała Nasza Księgarnia.

Kogo tu nie znajdziecie! Oprócz znanych nam szympansów, goryli czy koczkodanów poznacie rokselany, dżelady czy hulmany (zawsze powtarzam, że przez całe życie nie nauczyłam się o przyrodzie tyle, ile od czasu kiedy czytam z dziećmi książki!)

różne gatunki małp

Soczyste kolory, bardzo realistyczne ilustracje (fani metody Montessori będą zachwyceni), mnóstwo ciekawostek. Wiecie, że kapucynki potrafią używać narzędzi i malować, a makaki lubią owoce morza? Że Pigmejki ważą najwyżej 100 gramów, a rokselany kichają podczas deszczu? A może zastanawialiście się kiedyś co znaczą te emotki: ?

wysoko czy nisko?

Informacje są podane w formie krótkich tekstów – więc są przystępne nawet najmłodszych dzieci. Zresztą z maluchami możecie jej nawet nie czytać, tylko przeglądać. Pełne szczegółów ilustracje naczelnych na pewno przyciągną już roczne dzieci, a sztywne strony pozwolą im samodzielnie przeglądać książkę bez ryzyka podarcia. (to format znany nam już z innych publikacji Naszej Księgarni – takich jak np. seria „Rok w…” czy „Krasnoludki, fakty, mity, głupoty”)

zagrożone gatunki

Moimi ulubionymi stronami są ta o śnieżnych małpach – czyli żyjących w Japonii makakach i ta o hulmanach, które zadomowiły się w indyjskich miastach, ale znajdziecie tu też rozkładówki o orangutanach, szympansach czy gorylach.

śnieżne małpy

małpy w mieście

To książka, która na pewno będzie nam towarzyszyć przez kilka najbliższych lat.