KIEDYŚ, czyli wyciskacz łez o miłości mamy do córki

To jedna z tych książek, które już kiedyś były na rynku, a potem były tak poszukiwane, że używane egzemplarze osiągały zawrotne ceny na aukcjach internetowych. To jeden z powodów, dla których warto mieć ją w swojej kolekcji ;) choć myślę, że pokochacie ją tak, że nie będziecie chcieli jej oddać za żadne pieniądze.

“Kiedyś” to piękna opowieść o miłości mamy do córki i o wypuszczaniu dziecka w świat. Nie sugerujcie się krótkim tekstem, to idealny prezent dla małych i dużych. Świetny pomysł na upominek dla przyszłej mamy (koniecznie w zestawie z dużą paczką chusteczek). Możecie go również ofiarować nastolatce, która właśnie “wyrywa się na wolność”.

Liczyłam twoje paluszki

Mama opowiada kilkuletniej córeczce o jej narodzinach i dorastaniu.

Któregoś dnia spadł pierwszy śnieg

Wtedy byłaś malutka, teraz jesteś już duża

Mówi o tym, jak wyobraża sobie jej przyszłość. O tym, jakie ważne doświadczenia ją czekają.

Kiedyś wejdziesz do lasu

Kiedyś twoje oczy wypełni radość

Kiedyś usłyszysz coś smutnego

Mama doskonale zdaje sobie sprawę z tego, że, za kilka lat, córka opuści dom i podąży własną drogą.

Kiedyś stanę na ganku

Kiedyś spojrzysz na dom

Kiedyś poczujesz słodki ciężar

To, coo podoba mi się w tej książce najbardziej, to to, że nie ma tu żalu do dziecka o to, że opuszcza mamę. Nie ma syndromu opuszczonego gniazda. Jest mądrość mamy, która wie, że przyjdzie taki czas, kiedy myśli córki powędrują w jej stronę. I to jej wystarczy.

Kiedyś twoje włosy zasrebrzą się w słońcu

Wtedy twoje myśli nadejdzie dzień, kiedy o mnie pomyślisz

Ja sama mam dwóch synów, ale mam nadzieję, że kiedy przyjdzie ten czas, będę taką mądrą mamą.

Chwyta za serce, prawda?

Wydawnictwo Mamania (http://mamania.pl/product-pol-277-Kiedys.html)

Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
adaptacja adopcja adwent Afryka anatomia architektura babcia baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie choroba chłopcy ciekawostki ciąża czas czytanie dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dorota Minta drzewa dziadek dzieci edukacyjne ekologia emocje etno ewolucja fizyka folklor fryzjer girl power gniew gry dla dzieci historia humor inspiracja jak to działa jednorożec jesień karmienie piersią karty edukacyjne kino komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori motyle na dobranoc na prezent nauka czytania naukowe niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odwaga okienka Oliver Jeffers owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rymowane różnorodność samodzielne czytanie seksualność smok smutek sowy sport stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata strażacy szkoła sąsiedzi taniec tata technika tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa Wielkanoc wieś wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wyobraźnia Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek