Nowości od firmy Edgard Games - recenzja gier planszowych

Dawno nie było u nas w domu nowych gier planszowych. Ale dzieci rosną, ogarniają coraz bardziej skomplikowane zasady, chętnie sięgają po gry, które i rodzicom sprawiają sporo frajdy.

Pora więc na odświeżenie naszej kolekcji. Nowości od firmy Edgard Games spadły nam z nieba.* I już mamy kilka faworytek.

Na początek kilka gier towarzyskich. Idealnych na wspólną rodzinną zabawę i wtedy, kiedy trzeba czymś zająć grupę dzieci.

Ja ci pokażę! Junior

Edgard Games - recenzja gier planszowych

To gra drużynowa, w której zadaniem jest odgadnięcie jak największej liczby haseł w umówionym czasie. Spośród 110 kart z hasłami - przedmiotami, czynnościami, zwierzętami, osobami a nawet zjawiskami atmosferycznymi - losujemy 21 (choć przecież można i mniej i więcej, w zależności od tego, jak długo macie ochotę grać). Ustawiamy stoper na wybrany czas, losujemy kolejne karty i pokazujemy swojej drużynie, co się na nich kryje. Chodzenie po śniegu? Samolot? Wąż? Wiertarka? Niemowlę? Darcie papieru?

Możemy o rysunku opowiedzieć (nie używając poszukiwanego słowa, oczywiście!) lub pokazać. Dodatkowo można utrudnić rozgrywkę, jeśli osoba, która pokazuje hasło będzie to robić z zamkniętymi oczami.

Dużo śmiechu gwarantowane!

Karty bez problemu można zabrać ze sobą wszędzie i grać na przykład w parku. A nawet w samochodzie w trakcie podróży, jeśli wybierzemy wersję opowiadaną.

Wiek: 5+ Liczba graczy: 2-8

KUPISZ TU

Kto da mniej. Zwierzęta i Kto da mniej. Państwa

Edgard Games - recenzja gier planszowych

Ciekawe gry edukacyjne typu quiz. Dzięki rozgrywkom można się wiele nauczyć, ale również sprawdzić dotychczasową wiedzę. Każda z nich zawierz 50 kart z podpowiedziami i ciekawostkami. Gracz lub graczka losuje kartę, rzuca trzykrotnie kostką i odczytuje podpowiedzi o numerach odpowiadającym liczbie oczek. Na podstawie tych podpowiedzi pozostałe osoby deklarują, ile pytań muszą zadać, żeby podać nazwę zwierzęcia lub państwa. Zaczyna osoba, która zadeklaruje najmniejszą liczbę pytań. Zadawać można wyłącznie pytania zamknięte – takie, na które można odpowiedzieć tak lub nie. Czy to zwierzę ma skrzydła? Czy jest drapieżnikiem? Czy w tym kraju są wulkany? Czy graniczy z Francją? itp.

Edgard Games - recenzja gier planszowych

Po zadaniu wszystkich pytań próbujemy odgadnąć o jaki kraj lub zwierzę chodzi. Gdy nam się nie uda, pytania zadaje kolejna osoba. Warto uważnie słuchać pytań zadawanych przez innych uczestników i uczestniczki. Odpowiadający w razie wątpliwości może skorzystać z ciekawostek i informacji umieszczonych na kartach. Karty są przejrzyste i ładnie wykonane. Wystarczająco duże, żeby zmieściła się na nich solidna porcja wiedzy, ale wygodne w użyciu.

Wiek: 8+ Liczba graczy: 2-5

KUPISZ TU

Neurony w akcji

Edgard Games - recenzja gier planszowych

To trening umysłu, dzięki któremu wasze szare komórki będą gotowe na najtrudniejsze wyzwania czytamy w instrukcji i dokładnie tak jest. To gra, przy której trzeba się nieźle nagłówkować. Uwielbiam takie łamigłówki!

O co tu chodzi? Zadaniem graczek i graczy jest rozszyfrowanie kodów o 10 stopniach trudności. A właściwie przełożenie ich na ciąg kolorowych symboli. Kodów – misji jest tu aż 90, a wiele z nich ma więcej niż jedno rozwiązanie. W najprostszych wariantach musimy jedynie dopasować kafelki z odpowiednimi kolorami lub symbolami.

Edgard Games - recenzja gier planszowych

Edgard Games - recenzja gier planszowych

Jednak wraz z kolejnymi poziomami robi się coraz trudniej. Pojawiają się również cyfry, które muszą się znaleźć na wybranych przez nas kafelkach, dopasowanych do kodu z paska, a pomiędzy symbolami wstawiono znaki większe > lub mniejsze <. Musimy więc tak zaplanować ciąg symboli tak, żeby wszystko się zgadzało.

Edgard Games - recenzja gier planszowych

Gra wymaga skupienia, analitycznego myślenia i spostrzegawczości.

Ta gra, w którą można grać w kilka osób, ale misje możemy wypełniać również w pojedynkę!

Wiek: 6+ Liczba graczy: 1-5

KUPISZ TU

Sprytni ogrodnicy

Edgard Games - recenzja gier planszowych

Gra, która od razu przyciągnęła wzrok moich dzieci, jest szalenie atrakcyjna wizualnie. Nic dziwnego, w końcu jesteśmy w ogrodzie pełnym spektakularnych roślinnych rzeźb ;)

Naszym zadaniem jest przeprowadzenie grupki naszych gości przez park, tak żeby zobaczyli oni jak najwięcej rzeźb.

25 kafelków z rzeźbami układamy w kwadrat 5 x 5. Następnie na krawędziach naszego ogrodu ustawiamy naszych gości – pionki. Mogą oni iść na wprost lub przekątnej kafelków. Ale uwaga, rzeźby są różnej wysokości. Jeśli na swojej trasie zwiedzający natrafi na rzeźbę o wysokości takiej samej lub niższej niż poprzednia, nie dojrzy jej. Naszym zadaniem jest odkryć takie kafelki, żeby zdobyć po drodze jak najwięcej punktów. Możemy je też wymienić na rzeźby dodatkowe, które losujemy przed rozgrywką.

Edgard Games - recenzja gier planszowych

To nie koniec. Rzeźny mają różne kategorie. Jeśli na naszej trasie znajdzie się kilka dinozaurów lub kilka rzeźb w kształcie stożków, zdobywamy kolejne punkty. To świetne ćwiczenie strategicznego myślenia!

Wiek: 6+ Liczba graczy: 2-4

KUPISZ TU

Rabat!

Mam dla 20% zniżkę na wszystkie gry w sklepie Edgard Games z hasłem EMKA20

Rabat obowiązuje do 30 listopada 2021 i ŁĄCZY SIĘ z innymi promocjami.

Więcej gier i więcej informacji znajdziecie na stronie edgardgames.com

*Partnerem wpisu jest firma Edgard Games. Dziękuję za gry do przetestowania.

Kategorie/wiek: 6-8


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek