Gry planszowe - testujemy nowości od Kapitana Nauki

Po raz kolejny przetestowałam dla Was z dziećmi nowości od Kapitana Nauki. Jeśli szukacie prezentów, znajdziecie w tym wpisie ciekawe propozycje.

A do końca roku z kodem EMKA15 zrobicie zakupy w sklepie www.kapitannauka.pl 15% taniej (rabat ŁĄCZY SIĘ z innymi promocjami!)

Więcej fantastycznych gier objętych rabatem znajdziecie TUTAJ i w TYM wpisie, w którym dodatkowo piszę o tym, dlaczego warto grać z dziećmi w planszówki.

Gry Kapitana Nauki to nie tylko rozrywka. To jednocześnie świetne narzędzia edukacyjne tworzone przez ekspertki i ekspertów w swoich dziedzinach. Dziś chcę Wam polecić, między innymi, grę, która pomaga doskonalić kompetencje narracyjne dziecka i planować czas czy grę logopedyczną!

Leśny bal – kooperacyjna gra logopedyczna i ruchowa

Recenzja gier Kapitan Nauka

To gra, którą mamy już w domu od jakiegoś czasu i bardzo ją lubimy. Po pierwsze to gra kooperacyjna, wszyscy wspólnie wygrywają lub przegrywają więc nie ma awantur w trakcie rozrywki (a na pewno są zredukowane do minimum ;) )

Bardzo podoba mi się historia, która jest wstępem do rozgrywki. Otóż mamy tutaj leśną imprezę. Są pląsy, smakołyki i główna atrakcja, czyli karuzela. W pudełku znajdziecie dwa spore drewniane pionki. To wiewiórki – Ogonek i Kitka. On musi zdążyć na tańce i karuzelę, zanim ona doniesie na stół z przekąskami talerz z ptysiami. W końcu podskoki i kręcenie się na karuzeli z pełnym brzuchem to zły pomysł. Trasa Kitki jest krótsza, ale w każdej rundzie posuwa się ona tylko o jeden pieniek do przodu. Tymczasem Ogonek może przeskakiwać wiele pól. Tyle ile wyrzucimy na kostce. I tu zaczyna się cała zabawa. Ogonek może bowiem stanąć na polu z odciskiem łapki lub polu z żołędziem. Gracze losują wtedy jedną z odpowiednich kart i wykonują zadanie. Na kartach z łapką są ćwiczenia ruchowe (idealne, żeby zmęczyć dzieci, co ma wielkie znaczenie, zwłaszcza dziś, kiedy nie wiemy czy za chwilę nasze dzieci nie będą musiały zostać w domu). Pajacyk, koci grzbiet, obracanie głowy, naśladowanie węża, radosne podskoki, stepowanie, to tylko część z nich. Zadania wykonują wszyscy gracze i graczki jest więc przy tym mnóstwo śmiechu.

Recenzja gier Kapitan Nauka

Zielone karty z żołędziem to z kolei ćwiczenia logopedyczne. Oblizywanie ust, machanie językiem, powtarzanie wyrazów dźwiękonaśladowczych, dmuchanie itp.

Kupisz tu

Mój dzień. Układam i opowiadam– gra, która uczy opowiadania i planowania

Jeśli Wasze dzieci, jak moje, zapytane o to, jak minął im dzień w przedszkolu, odpowiadają „ok!”. A podpytywane, o to, co robiły, mówią „w sumie niiic, nie pamiętam…” to jest to gra dla Was!

Recenzja gier Kapitan Nauka

W pudełku znajdziecie 24 duże puzzle. Są dwustronne więc to w sumie 48 różnych scenek. Są wśród nich codzienne sytuacje takie jak poranna pobudka, sprzątanie, rysowanie, kąpiel. Ale znajdziecie tutaj również zabawę na karuzeli, odśnieżanie pojazdu, jazdę na łyżwach, koszenie trawy, wizytę u dentysty czy budowanie zamka z piasku. Dzieci jedzą posiłek ze smakiem lub nie, budząc się za oknem widzą słońce, deszcz lub śnieg. Puzzle zaprojektowano tak, żeby historyjki obrazkowe, które dziecko z nich ułoży były jak najbliższe jego aktualnym doświadczeniom. Można je układać na wiele sposobów. Poprosić dziecko, żeby ułożyło, a potem opowiedziało swój zwyczajny dzień, żeby odtworzyło to, co wydarzyło się od rana, żeby zaplanowało, co będzie robić kolejnego dnia. Następnie prosimy pociechę, żeby opowiedziała nam o tym, co jest na ilustracjach. To z jednej strony nauka opowiadania, z drugiej pomoc w dostrzeganiu powtarzalnej kolejności zdarzeń.

Recenzja gier Kapitan Nauka

W instrukcji znajdziecie wiele pomysłów na to, jak stopniowo, wraz z postępami dziecka utrudniać zadania, wykorzystując między innymi dziecięcą wyobraźnię.

Kupisz tu

Ćwiczenie spostrzegawczości – Memory. Owady i robaczki i Smart bingo. Na tropie zwierząt

Recenzja gier Kapitan Nauka

Memory uwielbiam od dziecka. I bardzo się cieszę, że moi synowie też polubili tę grę. Mamy ją w kilku wersjach. Zabieramy ze sobą na pikniki czy w podróż bo nie zajmuje dużo miejsca, kafelki wystarczy wsypać do woreczka. Nawet jeśli zgubi się jeden element, wystarczy wyjąć z kompletu jego parę, a reszty z powodzeniem można używać dalej. Owady i robaczki jest nieco trudniejsza niż klasyczne memory. Zasady są takie same, ale rysunki na parach sześciokątnych kafelków nie są identyczne. Jedna mrówka tworzy parę z rysunkiem mrowiska, w którym jest więcej owadów, do pojedynczej ważki trzeba dobrać dwie unoszące się nad liśćmi nenufarów itp. To wymaga większego skupienia. Ale też zachęca do rozmów o zwyczajach owadów.

Recenzja gier Kapitan Nauka

Kupisz tu

Recenzja gier Kapitan Nauka

Kolejną grą, która ćwiczy spostrzegawczość i przemyca wiedzę o przyrodzie jest Na tropie zwierząt smart bingo. Podobnie, jak w innych grach typu bingo od Kapitana Nauki, możemy na początku grać z dziećmi w wersje uproszczoną, w której losujemy kolory. Natomiast wersja dla bardziej zaawansowanych nieco tutaj utrudniona. Na rysunkach na kole do losowania są bowiem głowy zwierząt i ich ślady, a na planszach do zakrywania, wizerunek każdego zwierzaka występuje tylko raz – trzeba się szybko zorientować, tropy jakich zwierząt są na naszej, żeby mieć szansę wykrzyknąć Bingo!

Recenzja gier Kapitan Nauka

Kupisz tu

Bazgraki– książki z zadaniami, które można wypełniać w nieskończoność

Recenzja gier Kapitan Nauka

[Bazgraki] towarzyszą nam od wielu lat. Często zabieram je w pordróż. To zeszyty z zadaniami, które mają ścieralne strony (dołączone są do nich specjalne mazaki). Dzięki temu:

  • kiedy dziecko się pomyli może poprawić swój błąd
  • co jakiś czas może wracać do zadań
  • młodsze rodzeństwo może spokojnie „odziedziczyć” książkę po starszym

Są tu quizy, rebusy, zagadki, zadania ćwiczące rękę (to świetne przygotowanie do pisania!).

Warto pilnować i szybko nauczyć dzieci, że suchościeralne flamastry szybko wysyłają i po użytku należy je od razu zamykać. Zresztą ten dobry nawyk przydaje się również, przy zwykłych mazakach ;). Ja zawsze mam w domu i torbie kilka takich markerów na zapas.

W bazgrakowej ofercie jest wiele zeszytów, które trafią w różne dziecięce zainteresowania. Kosmos, dinozaury, liczby, litery, przedszkole i wiele innych. Spośród nowości najbardziej spodobały mi się [Bazgraki kodują] - te zaproponowałam sześcioletniemu Iwowi, który ćwiczy już podstawy programowania. I [Bazgraki Emocje], które wypełnia czteroletni Olaf. Każdy rodzic czterolatka zrozumie mój wybór ;)

Recenzja gier Kapitan Nauka

Recenzja gier Kapitan Nauka

Wśród nowości znajdziecie też box zawierający 3 tytuły – Bazgraki w kosmosie, Bazgraki i alfabet i Bazgraki i liczby. W naszym pudełku znalazłam 2 mazaki, jeśli więc planujecie obdzielić nimi większą liczbę dzieci, dokupcie dodatkowy.

Kupisz tu

Te i wszystkie inne produkty kupicie 15% taniej z kodem EMKA15x na stronie www.kapitannauka.pl do końca 2021 roku.

Rabat ŁĄCZY SIĘ z innymi promocjami.

Partnerem wpisu jest Kapitan Nauka – więcej gier tej firmy opisywałam TUTAJ i TUTAJ

Kategorie/wiek: 3-6 6-8


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek