Trzy książki dla dzieci o misjach kosmicznych

Mamo! Jakie to jest piękne! zawołał wczoraj pięcioletni Iwo oglądając moment, w którym statek Crew Dragon odczepił drugi silnik. To wzruszający moment. Dla mnie, bo przypomniałam sobie, jak ponad cztery lata temu oglądałam testowy start Falcona z malutkim Iwem przy piersi. Dla synka, bo na jego oczach działa się historia i potrafił to docenić. Był też zafascynowany tym, jak wygląda Ziemia z kosmosu - Na Ziemi naprawdę jest tyyyyyle wody, mamo?! Wiem, że podobne emocje zagościły w wielu domach na całym świecie. I w związku z tym wielu domach w najbliższych tygodniach potrzebne będą książki dla dzieci opisujące misje kosmiczne. Oto trzy propozycje, które my dzisiaj zdjęliśmy z półek:

Tu jesteśmy

kosmiczne misje i odkrycia

O firmie Spacex, wizji Elona Muska, rakiecie Falcon i o tym jak była testowana przeczytacie w zaktualizowanym w 2018 roku wydaniu książki Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Dowiecie się z niej dlaczego Falcon wracając na Ziemię ląduje na barce, a nie w miejscu startu. Są tu też informacje o planach stworzenia statku Dragon Crew - miał on być siedmioosobowy. Dziś wiemy, że pierwszy osobowy Dragon ma miejsce dla 4 członków załogi :)

Tu jesteśmy

Tu jesteśmy

Możecie pokazać dzieciom to archiwalne nagranie z lądowania Falcona - robi wrażenie!

O czym jeszcze jest książka “Tu jesteśmy”? To coś dla tych, którzy marzą o tym, żeby zostać kosmicznymi badaczami. To wyjątkowe kompendium wiedzy o kosmicznej działalności człowieka. Jak wyglądają misje kosmiczne. Jak astronauci dostają się na Międzynarodową Stację Kosmiczną? Kto czuwa nad ich bezpieczeństwem? Co badają łaziki na Marsie i jak daleko latają sondy kosmiczne? Czy kiedyś polecimy na inną planetę? Jak poradzić sobie z tonami śmieci na ziemskiej orbicie? I dlaczego naukowcy poszukują „Planety Złotowłosej”? To wszystko i wiele więcej w książce Jest też rozdział poświęcony lotom na Stację Kosmiczną i Sojuzowi

Tu jesteśmy

Tu jesteśmy

Tu jesteśmy

wiek: 6+ wydawnictwo: Dwie Siostry

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Czytając tę książkę dzieci wyruszą w kosmiczną podróż z wszystkowiedzącym profesorem Astrokotem. Dowiedzą się między innymi:

  • jak powstawał wszechświat i gwiazdy
  • jak wygląda układ słoneczny
  • jak wyglądają nowoczesne rakiety
  • jak żyje się na stacji kosmicznej
  • po co wysyłamy na orbitę satelity
  • co możemy zobaczyć przez teleskopy
  • czy istnieje życie pozaziemskie

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Są tu też historie najsłynniejszych kosmicznych misji. Znajdziecie też informacje o wielkich planowanych misjach – początek pierwszej z nich już za 2 lata! Możemy również sprawdzić jak różni się nocne niebo na północnej i południowej półkuli.

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Profesor Astrokot odkrywa kosmos

Wiek: 5+ Wydawnictwo: Entliczek

Ziemia do księżyca

Ziemia do księżyca

Historia lądowania człowieka na księżycu. To już ponad 50 lat! Jak wyglądały przygotowania do misji Apollo 11? Jak potoczyły się misje poprzedzające? Kto pracował na ten wielki sukces?

Ziemia do księżyca

Ziemia do księżyca

Kogo wysyłaliśmy w kosmos, zanim zdecydowaliśmy się wysłać tam człowieka? Jak przeziębienie może zakończyć karierę astronauty? Jak wygląda szkolenie astronautów i czy różnią się oni czymś od kosmonautów? Jak się zakłada kombinezon kosmiczny.

Ziemia do księżyca

Ziemia do księżyca

Wreszcie, jak potoczyły się dalsze losy ludzi, którzy lądowali na księżycu? I dlaczego już tam nie latamy? Wielkim atutem tej książki są pełne szczegółów, realistyczne ilustracje.

Wiek: 6+ Wydawnictwo: Muchomor

Kategorie/wiek: 6-8 8+


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek