Książki od Wydawnictwa Wilga z obibookowym rabatem!

EDIT: Akcja promocyjna już się skończyła, ale książki sa nadal warte uwagi ;) Pod opisami znajdziecie więc już nie linki do wilgowego sklepu, ale listę księgarni, w których są dostepne.

Mam dziś dla was mikołajkowy prezent!

Z propozycji wydawnictwa Wilga wybrałam kilka, które bardzo lubię i chciałabym Wam polecić. Od dzisiaj do 6 grudnia w wilgowym sklepie macie na nie 40% rabatu (od ceny okładkowej). Wystarczy przy zamówieniu podać hasło „obibooki”.

Everest. Edmund Hillary i Tenzing Norgay. Niesamowita Historia

Everest

Historie dwóch niesamowitych mężczyzn, których losy sploty się u podnóży najwyższej góry świata. Jak pszczelarz i syn poganiacza jaków trafili na szczyt Mont Everestu? Jakie wydarzenia z ich dzieciństwa sprawiły, że zakochali się w górach i śniegu? W tle dwie wojny światowe, historia Nepalu i Tybetu. A także późniejsze losy bohaterów i ich rodzin – np. wyprawa Hillarego na biegun południowy.

Everest

Everest

Everest

Znajdziecie tu również historie wcześniejszych, nieudanych prób zdobycia szczytu. Dowiecie się, jak wielu ludzi (na całym świecie!) pracowało na ten sukces. Poznacie Szerpów – himalajskich bohaterów, bez których te wyprawy nie mogłyby się odbyć. Przeczytacie też o… poszukiwaniach Yeti ;) Szalenie inspirująca, choć jednocześnie uczciwie pokazująca, trudy bycia himalaistą. więcej zdjęć z książki znajdziesz w tym wpisie

Everest

Everest

Everest

wiek: 6+

Gryzak książkopotworek i Gryzak. Księga dinozaurów

Gryzak

Gryzak to zabawny, wygłodniały potwór, który, choć nie pogardzi mydłem czy gumową kaczuszką, najchętniej pożera książki. Powinien siedzieć za kratkami we własnej opowieści, ale udało mu się wydostać i dotrzeć do półki z książkami. Teraz w przegryza się przez kolejne tomy i nieźle rozrabia.

Gryzak

Gryzak

Gryzak

Namieszał w bajce o Złotowłosej, zwinął płaszczyk czerwonego kapturka. Ugryzł w pupę olbrzyma z baśni o Jasiu i magicznej fasoli. Musimy go dogonić. Podążamy za śladami małych stópek, odkrywając kolejne ukryte klapki. Śledzimy Gryzaka mijając dziury wygryzione w książce. Trzeba go zamknąć w klatce zanim zmieni bieg kolejnych opowieści. Mnóstwo przy tym śmiechu i emocji!

Gryzak

Gryzak

W drugiej części Gryzak wgryza się do książki o dinozaurach. Musimy go dogonić nie tylko zanim doszczętnie ją pogryzie, ale też zanim pożrą do głodne jaszczury. Przy okazji zabawy dzieci poznają sporo faktów z życia dinozaurów.

Gryzak

Gryzak

Gryzak

Gryzak

wiek: 4+

Gryzak książkopotworek
Gryzak księga dinozaurów

Święta z dziadkiem

święta z listem od dziadka

Co roku, od wielu lat, Zosia kładzie pod choinką swój pamiętnik z czasów dzieciństwa. Czeka tam, ukryty wśród prezentów na wigilijny wieczór, kiedy Zosia wyciąga z niego list od nieżyjącego już dziadka i czyta go wraz z rodziną.

co roku pod choinką czeka list

Przed laty dziadek obserwował swoją małą wnuczkę bawiącą się w ogródku. Dziewczynka pomagała mu w przekopywaniu grządek, obserwowała dżdżownice, poznawała warzywa i zioła.

dziecko i natura

Ten obrazek sprawił, że staruszek postanowił napisać list. List o kruchości naszej planety. O tym, że nie można nam dłużej jej krzywdzić. Ten właśnie list, cała rodzina czyta co roku.

niszczymy Ziemię

świat naszych marzeń

Dowiemy się z niego, że psujemy powietrze i morza, że zmieniamy piękne miejsca w wysypiska śmieci a oceany w ścieki. Że musimy się nauczyć kochać Ziemię od nowa, że jesteśmy jej strażnikami.

więcej o tej książce i więcej zdjęć znajdziesz tu

wiek: 4+

Gdzie mieszka szczęście

gdzie mieszka szczęście

Mądra i ciepła opowieść o tym, że warto cenić to co mamy, a bogactwo nie daje szczęścia. Okienka i wycinanki i urocze ilustracje i rymowany tekst sprawiają, że jest wyjątkowo atrakcyjna dla maluchów. Pan Szara Mysz mieszka z liczną rodziną w wygodnym domu i jest tam bardzo szczęśliwy.

gdzie mieszka szczęście

gdzie mieszka szczęście

Pewnego dnia wybiera się jednak na spacer po lesie i widzi wyjątkowy, duży dom, w którym mieszka Mysz Biała. Szara Mysz jest zachwycony. Też chciałby mieć taki dom. Okazuje się jednak, że właściciel tego wspaniałego budynku, marzy o tym, żeby zamieszkać w ogromnej willi, która widzi z okien.

gdzie mieszka szczęście

gdzie mieszka szczęście

Obie myszy ruszają w drogę, żeby obejrzeć to cudo. Jego samotna właścicielka, Brązowa Mysz, przypomina gościom, że szczęście nie zależy od tego ile posiadamy. Ona sama często podgląda przez teleskop pełen gwaru i radości domek Szarej Myszy.

gdzie mieszka szczęście

gdzie mieszka szczęście

gdzie mieszka szczęście

„Bywam samotna – gospodyni wyznaje. – gdy widzę ten dom, dzień weselszy się staje. Jak tam radośnie! Ależ się kochają! Widać, że szczęśliwe myszy tam mieszkają!”

wiek: 4+

Ratujmy zwierzęta

Ratujmy zwierzęta

Niesamowita książka o zagrożonych gatunkach zwierząt z całego świata. Przejmujące historie i fantastyczne ilustracje. Orangutany, nosorożce, tygrysy, różne gatunki ptaków, ryb, a nawet owady. Dlaczego grozi im wyginięcie? Jak przyczynili się do tego ludzie? Co możemy zrobić, żeby je ratować i co ludzie na całym świecie już dziś robią, żeby je ocalić?

Wielką siłą tej książki są obłędne, nowoczesne ilustracje, popatrzcie sami:

Ratujmy zwierzęta

Ratujmy zwierzęta

Ratujmy zwierzęta

Ratujmy zwierzęta

Ratujmy zwierzęta

wiek: 6+

Miś Pracuś. Straż pożarna

Miś Pracuś

Benji Davies ma propozycję dla najmłodszych. Sympatyczna książeczka z serii o Misiu Pracusiu. Ruchome, łatwe do przesuwania elementy pomagają ćwiczyć motorykę małą. Rytmiczny, rymowany, tekst z powtórzeniami zachęca do powtarzania. Razem z Misiem ruszamy na akcję: zjeżdżamy po rurze, pędzimy przez miasto i gasimy pożar.

Miś Pracuś

Miś Pracuś

Miś Pracuś

Miś Pracuś

wiek: 1+

Myślisz że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnej Grecji i Myślisz że tak ci źle? Życie dzieci w starożytnym Egipcie

Myślisz, że tak Ci źle?

Książki, które w przystępny i dowcipny sposób pokazują dzieciom, jak wyglądało życie ich rówieśników kilka tysięcy lat temu. Myślisz, że masz za dużo zadane? Jeśli miałabyś szczęście chodzić do szkoły w starożytnej Grecji, musiałabyś nauczyć się na pamięć Iliady, która ma 15 tysięcy linijek. Nie smakuje ci syrop przepisany przez lekarza? W starożytnym Egipcie leczono by cię nalewką z… krowiego placka. Znowu owsianka na śniadanie? Ciesz się, że to nie chleb maczany w winie lub hiena.

Myślisz, że tak Ci źle?

Myślisz, że tak Ci źle?

Myślisz, że tak Ci źle?

Dowiadujemy się jak wyglądały starożytne domy i szkoła, jakie obowiązki miały dzieci i jakie zwierzęta trzymano w domach. Jakie były najpopularniejsze zabawy i w co wierzono. Wszystkie tematy są zabawnie zilustrowane i uzupełnione komiksowymi scenkami.

Myślisz, że tak Ci źle?

Myślisz, że tak Ci źle?

Myślisz, że tak Ci źle?

wiek: 6+

Grecja
Egipt

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Świąteczna rymowana opowieść z ukrytymi okienkami. Zuzia Świst w liście do Mikołaja napisała, że marzy tylko o jednej rzeczy – pragnie odwiedzić go na Biegunie Północnym. W Wigilijną noc Święty Mikołaj przybywa i zabiera dziewczynkę do swojego domu. Elfy witają ją i oprowadzają po domu pełnym paczek, zabawek, listów od dzieci. jest ta nawet mapa z trasa reniferów. Zuzia pomaga pani Mikołajowej pakować prezenty i tańczy z elfami. Kiedy rano budzi się we własnym łóżku, znajduje paczkę ze szklaną kulą, która niemal wyskakuje z książki. W środku jest Mikołaj i figurka do złudzenia przypominająca naszą bohaterkę.

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

Wyjątkowy prezent Świętego Mikołaja

wiek: 3+

Ratunku najmilszy smok na świecie

Najmilszy smok na świecie

Saffi nie lubi swojego smoczego życia. Nie chce jak inne smoki niszczyć zamków i porywać księżniczek. Chce znaleźć miłe, przytulne miejsce.

Saffi szuka nowego domu

Trafia do słonecznego lasu. Jego mieszkańcy są jednak przerażeni. Tylko myszka decyduje się porozmawiać z Safii, ale po to, żeby wytłumaczyć jej, że to nie może zostać na leśnej polanie. Smoczyca próbuje wytłumaczyć, że jest miła i nie chce nikogo krzywdzić, jednak w tej chwili kicha i przypala piórka przelatującego ptaszka. Zwierzęta nie mają wątpliwości – Saffi musi odejść.

upsss

Po pewnym czasie w lesie pojawiają się pozostałe smoki. Przerażone zwierzaki wzywają pomocy. I wtedy Safii powraca. Przegania złe smoki i zabiera mieszkańców spalonego lasu w nowe, bezpieczne miejsce, w którym świeci słońce, rosną kwiaty i jest wystarczająco dużo miejsca. Nawet dla wielkiego smoka.

atak smoków

nowy dom dla wszystkich

Urocza opowieść pokazująca, że często osądzamy kogoś, nie znając go. Ucząca, że nie powinniśmy wierzyć stereotypom. W końcu ten, kogo się obawiamy, może zostać naszym najlepszym przyjacielem. Wystarczy dać mu szansę. więcej o tej książce i więcej ilustracji znajdziesz tutaj

wiek: 3+

Tajemniczy świat pod stopami

Tajemniczy świat pod stopami

Zastanawialiście się kiedy co się kryje pod waszymi stopami kiedy spacerujecie po mieście? Próbowaliście sobie wyobrazić życie, które tętni pod powierzchnią łąki? 2,5 metrowa (bo taką długość ma książka po rozłożeniu) podróż w głąb ziemi. Kanały burzowe, kanalizacja i kable telefoniczne.

Tajemniczy świat pod stopami

Tajemniczy świat pod stopami

Tunele metra i korytarze kopalni. Dawne skarby i niesamowite skamieliny ukryte głęboko pod powierzchnią. Mali i więksi podziemni mieszkańcy. Oprócz tego informacje o warstwach gleby, rodzajach skał i cennych minerałach. Podróż do jądra ziemi i z powrotem. Już sam niespotykany format książki, która rozwija się w dłuuuugą harmonijkę zainteresuje dzieci.

Tajemniczy świat pod stopami

Tajemniczy świat pod stopami

Tajemniczy świat pod stopami

wiek: 4+

Kategorie/wiek: 1-3 3-6 6-8 8+


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek