Chłopiec i pingwin - recenzja książki Olivera Jeffersa

Chłopiec i pingwin to jedna z najsłynniejszych i jedna z najwcześniejszych książek dla dzieci autorstwa Olivera Jeffersa.

Wielokrotnie nagradza historia doczekała się nawet ekranizacji! Książka była już kiedyś dostępna na polskim rynku, ale od dawna nie można było jej nigdzie kupić. Ja sama długo jej szukałam, z niedowierzaniem patrząc na zawrotne kwoty, jakie na internetowych aukcjach uzyskiwały używane egzemplarze.

Teraz Chłopiec i pingwin powraca dzięki wydawnictwu Tekturka, które po raz kolejny wysłuchało próśb czytelniczek i czytelników. To dzięki nim mamy wznowienia takich książek jak Dziecko Gruffalo, Podwodny świat czy Trzy pytania.

Był sobie chłopiec. Pewnego dnia w drzwiach jego domu stanął pingwin - tak rozpoczyna się jedna z najsłynniejszych współczesnych książek dla dzieci.

Chłopiec i pingwin

Pingwin wygląda na smutnego i nie odstępuje chłopca na krok. Malec nie bardzo wie, jak mu pomóc, ale domyśla się, że ptak musiał się zgubić i postanawia pomóc mu odnaleźć drogę do domu. Szuka pomocy w biurze rzeczy znalezionych. Pyta o radę ptaki (w tym własną gumową kaczuszkę). Problem spędza mu sen z powiek. Chłopiec podchodzi więc do sprawy naukowo. Sięga po książkę. I dowiaduje się, że pingwiny żyją na biegunie południowym. Teraz wystarczy tylko pomóc przybyszowi wrócić do domu!

Chłopiec i pingwin

Chłopiec i pingwin

Nie myślcie sobie, że chłopiec porzuci nowego znajomego, zamierza mu towarzyszyć w dalekiej podróży. Kiedy nie udaje im się dostać na wielki statek, chłopiec wyciąga małą łódeczkę, pakuje walizkę i dzielnie zaczyna wiosłować w kierunku bieguna.

Chłopiec i pingwin

Chłopiec i pingwin

Ach! Co to jest za podróż! Przez wiele dni i nocy chłopiec opowiada bajki milczącemu pingwinowi. Niestraszne im wielkie fale i wiatr.

Jednak, gdy w końcu dopływają na biegun, pingwin wydaje się jeszcze smutniejszy niż w dniu, w którym zjawił się pod drzwiami chłopca… Czy kiedy do dziecka dotrze, że pingwin był po prostu samotny i potrzebował tylko przyjaciela uda mu się go jeszcze odnaleźć?

Chłopiec i pingwin

Chłopiec i pingwin

Chłopiec i pingwin

To piękna opowieść o samotności i o tym, jak rodzi się przyjaźni. A także o tym, że czasem możemy się pomylić. Nawet jeśli mamy dobre chęci.

Razem z Chłopcem i pingwinem na rynek powraca również inna słynna książka Olivera Jeffersa, Serce w butelce. Jej recenzję znajdziesz TUTAJ

Chłopiec i pingwin serce w butelce

Przedsprzedaż i rabat!

Premiera książki już 24 maja, ale już od 15 do 22 maja możecie zamawiać książkę w przedsprzedaży w sklepie na stronie wydawnictwa Tekturka z **35% rabatem. Dodatkowo przy zakupach za 80 złotych i więcej nie zapłacicie za przesyłkę!

Jeśli macie ochotę obejrzeć film, znajdziecie go tu:
Kategorie/wiek: 3-6


Zobacz inne tematy
4 pory roku adaptacja adopcja adwent Afryka aktywnościowe anatomia angielski architektura asertywność babcia bajki bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie chemia choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie demencja demokracja dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dolina Tumilu Dorota Minta drzemka drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia ekonomia eksperymenty emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer geografia girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe grzyby góry historia humor inspiracja interaktywne internet jak to działa jednorożec jedzenie jesień język karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kwiaty kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori morze motyle młodzieżowe na dobranoc na prezent nauka angielskiego nauka czytania nauka naukowe niepełnosprawność niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odpieluchowanie odpowiedzialność społeczna odwaga okienka Oliver Jeffers origami owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pieniądze pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy polityka pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przedszole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny retoryka robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie science-fiction seksualność serie smok smutek sowy sport społeczeństwo stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata straż pożarna strażacy szkoła sztuka sąsiedzi taniec tata technika tekturka tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa wiara w siebie Wielkanoc wieloryb wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wydawnictwo tekturka wynalazki wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek