Buziak? Nie! - moje ciało należy do mnie (PATRONAT)

Wydawnictwo Sam nie zwalnia tempa i właśnie wydaje kolejną ważną i potrzebną na rynku książkę.

„Buziak? Nie!” to książka o szanowaniu dziecięcych granic. Przypomina o tym, że najmłodsi mają prawo mówić „NIE”, a dorośli powinni posłuchać. O tym, że nasze ciało należy wyłącznie do nas samych i nikt nie może nas całować tylko dlatego, że ma na to ochotę. Mowa tu nie tylko o obcych - takie sytuacje zdarzają się w trakcie rodzinnych spotkań. Czas z tym skończyć!

To bardzo ważny temat, dlatego nie wahałam się ani chwili, czy objąć tę książkę swoim obibookowym patronatem. Pokazując dziecku od najmłodszych lat, że to ono decyduje, czy pozwala się przytulać, dotykać, wychowujemy osobę, która będzie umiała zaprotestować, kiedy ktoś będzie próbował przekroczyć granicę. Mówiąc wprost: zmniejszamy prawdopodobieństwo, że nasza pociecha stanie się ofiara molestowania.

„Buziak? Nie!” z jednej strony pokaże dzieciom, że to normalne, że nie lubią babcinych lub wujkowych całusów. Z drugiej, przypomni dorosłym, że powinni uszanować dziecięcy sprzeciw.

Sama historia jest bardzo zabawna. Sprawdzone – dzieci świetnie się przy niej bawią!

Leon uwielbia ciocię Kasię, która dużo się śmieje. Lubi swoją babcię Emilię, która czyta mu dużo książek. Kiedy dorośnie, chce być taki, jak brodaty wujek Karol – najlepszy przyjaciel taty. Chłopiec nie cierpi jednak, kiedy te osoby go całują. Usta cioci, umalowane czerwoną szminką, trochę go przerażają. Fe! Broda wujka kłuje jak jeż. Fe! Babcia robi śmieszny dzióbek, kiedy wyjmuje swoją protezę, ale Leon nie chce tego dziubka całować. Fe!

Buziak? Nie!

Buziak? Nie!

Starsze rodzeństwo ma już swoje sposoby, żeby uniknąć niechcianych buziaków. Bratu Kuba odbiło się kiedyś, akurat w momencie, kiedy ciocia chciała go pocałować – od tej pory ma spokój. Siostra Amelia zawsze głośno krzyczy, kiedy nie chce, żeby ktoś ją całował.

Buziak? Nie!

Buziak? Nie!

Kiedy więc zbliża się kolejna rodzinna impreza i Leon opracowuje sprytny plan. Smaruje buzię czekoladą, płucze usta śmierdzącą miksturą. „Buziaki dla wszystkich!” – krzyczy.

Jak się domyślacie, rodzina nie jest zachwycona. Założę się, że od dziś i nasz bohater będzie miał spokój od niechcianych całusów ;)

Buziak? Nie!

Buziak? Nie!

Ta książka to świetny pretekst, żeby porozmawiać z dzieckiem o tym, że ma samo prawo decydować o tym, co dzieje się z jego ciałem. To też idealna pozycja, którą możecie podsunąć dorosłym, którzy nie potrafią pogodzić się z tym, że ich siostrzeniec czy wnuczka nie mają ochoty na buziaki i „przytulasy”.

Oczywiście, najlepiej byłoby, gdyby rodzice Leona interweniowali, zanim chłopiec i jego rodzeństwo musieli sięgnąć po drastyczne rozwiązania. Ale najważniejsze, że nauczyli swoje dzieci wyrażać sprzeciw. My wszyscy też powinniśmy.

Dzisiaj - 13 września - na stronie Wydawnictwa Sam rusza PRZEDSPRZEDAŻ książki “Buziak? Nie!”, która potrwa do 23 września. W tym czasie na hasło EMKA3 otrzymacie rabat w wysokości 20%

Rabat obowiązuje również na pozostałe fantastyczne tytuły wydane przez Wydawnictwo Sam, ich recenzje znajdziecie tu:

Kategorie/wiek: 3-6 6-8


Zobacz inne tematy
adaptacja adopcja adwent Afryka anatomia angielski architektura babcia bakterie baśnie bezpieczeństwo biografia Boże Narodzenie Boże narodzenie choroba chłopcy ciało ciekawostki ciąża czas czytanie dentysta detektywistyczne dinozaury dla maluchów dla maluszków Dorota Minta drzewa dysleksja dziadek dzieci edukacyjne ekologia emocje etno ewolucja film fizyka folklor fryzjer girl power gniew gry dla dzieci gry planszowe historia humor inspiracja jak to działa jednorożec jesień karmienie piersią karty edukacyjne kino klasyka komiks komputery konie kosmos kot koty kryminał książka aktywnościowa książka interaktywna kucharskie kąpiel las lato legendy lekarz liczenie logopedia mama maszyny matematyka małpy miasto mitologia miłość Montessori montessori motyle na dobranoc na prezent nauka czytania nauka naukowe niepodległość nieśmiałość nowe technologie o dziewczynkach obrazkowe ocean odwaga okienka Oliver Jeffers owady pasja patriotyzm Peter Carnavas picture book pierwsza pomoc pierwsze książeczki pies podróże pogotowie pojazdy pop-up pory roku potwory powieści powieść powstanie praca prawdziwe historie przedszkolak przedszkole przemoc przeprowadzka przygoda przygodowe przyjaźń przyroda pszczoły ptaki puzzle radość rak rekiny robot rodzeństwo rodzicielstwo bliskości rodzina rower rozwód rozłąka rośliny rymowane różnorodność samodzielne czytanie seksualność smok smutek sowy sport stan wojenny starość starożytność stereotypy strach strata strażacy szkoła sąsiedzi taniec tata technika tolerancja tradycja trudne rozmowy trudne tematy uchodźcy uczucia wakacje Warszawa Wielkanoc wieś wiking wiosna wojna wspieranie rozwoju mowy wydawnictwo sam wyobraźnia wyszukiwanka Zaduszki zawody zazdrość zima zioła zmysły zoo zwierzęta zęby złość zły dotyk śmierć rodzica śmierć święta żłobek